3. oddíl

Kdy: 15. – 17. 3. 2024
Sraz: 15. 3. 2024 17:15 na vlakovém nádraží

návrat: 17. 2. 2024 12: 52 na vlakovém nádraží

S sebou (VŠECHNO sbaleno v jednom batohu (uvnitř))
 spacák – karimatka není potřeba
 náhradní oblečení (2 páry ponožek, 2x spodní
prádlo, 2x tričko, kalhoty, věci na spaní)
 pevná lahev na pití (ne PET lahev)
 pláštěnka
 přezuvky
 dobré pevné teplé nepromokavé boty (na sebe)
 čelovka
 lžíce, hrnek
 skautské minimum
 kartáček a pastu
 skautské tričko a šátek na sebe
 oblíbená karetní či desková hra (dobrovolné)
 nůž
 tenký provázek cca 1m (ne nit)
jídlo
 večeře na pátek + pití
 1x cibule
 1x pstroužek česneku
 1x sladká snídaně (buchta, závin,…)
 2x jablko
 2x sušenka (podepsat)
skautské minimum
 Zápisník
 Tužka/propiska
 KPZ – krabička poslední záchrany (kdo má)  Uzlovačka
 Nováček/stezka

V příloze naleznete propozice na naši jarní výpravu s vlčaty na Selešku. Jelikož vzhledem k počtu lidí objednáváme soukr. autobus na cestu tam, prosím, co nejrychleji (max do středy) o vyplnění účasti. Formulář zde-https://forms.gle/3GBKMYsrYrVtJnoT9.

Budeme se věnovat našim (oddílovým) předvelikonočním tradicím, přípravou na závody vlčat a světlušek a dalšímu…

Závod vlčat a světlušek 2024

Po delší (covidové) pauze bude opět probíhat v roce 2024 Závod vlčat a světlušek (ZVaS). Základní (postupové) kolo se uskuteční 6. dubna 2024 v Hodkovicích nad Mohelkou

Jedná se o jednodenní akci (nově přidáno na webu), kde jednotlivé oddíly (šestky) poměřují své síly ve skautských a dalších dovednostech s ostatními oddíly ze severočeského kraje. Na tyto závody je světlušky třeba jmenovitě přihlásit a to s předstihem. Proto od vás potřebujeme informaci, jestli už teď víte, že se Vaše dcera nebude/bude moci závodů účastnit, aby jste nám to dali vědět. Budeme podle toho tvořit příslušné šestky. Takto nahlášené skupiny již  nemůžeme měnit.

Jednotlivé disciplíny trénujeme na schůzkách a budeme procvičovat i na následující výpravě.

V případě postupu šestky do krajského kola bude toto kolo probíhat začátkem června. Postupové kolo je jednou za dva roky, takže další příležitost bude až v roce 2026.

Zájem, prosím, vyplňte do stejného formuláře jako účast na výpravu. Děkujeme.

Vedení 3. oddílu a 20. smečky Stopa Liberec

PS: Ve vybavení, co s sebou, naleznete i nůž. Bylo by potřeba, aby každá světluška měla svůj. Nože používáme i na táboře a jiných akcích. (Osvědčil se nám např. Opinel s kulatou špičkou a pojistkou.)

V případě dotazů se obraťte na Ivet 776143897, ivetskaut@seznam.cz